Alsó tagozatos énekverseny

A 2011/2012-es tanévben iskolánk, a Csete Balázs Általános Iskola december 7-én rendezte meg az alsó tagozatosok hagyományos népdaléneklő versenyét, melyen iskolánk tagintézménye, a pélyi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai is részt vettek. Az elmúlt évekhez hasonlóan, minden osztályt 3 tanuló képviselte. Így mind a négy korosztályban az évfolyamok legszebb hangú tanulói mérhették össze énektudásukat. Az elsősök és a másodikosok versenyét Hajdú László polgármester úr, a harmadikosok és a negyedikesek versenyét Cseh Gáborné igazgatóhelyettes nyitotta meg.
A nézőközönség is szép számmal jelen volt, a fellépő diákokat felkészítő pedagógusaikon kívül szüleik, nagyszüleik, testvéreik és ismerőseik is elkísérték a megmérettetésre.
Alsó tagozatos énekverseny
A zsűri tagjai voltak: Molnárné Zana Ágota, Iván Viktória és Gál András pedagógusok.
A versenyzők a közös beéneklés után, egy kötelező, majd a szabadon választott dalukat adták elő. A versenyen a következő eredmények születtek:

1. évfolyam

1. Kaskötő Adrián
  2. Jakab Kíra
  3. Makula Bianka
Különdíjasok: Farkas Réka, Besenyei Orsolya

2. évfolyam

1. Gál István
  2. Jász Anita
  3. Farkas Máté
Különdíjasok: Duka Melissza, Lovász Dávid

3. évfolyam

1. Ördög Dominik
  2. Szűcs Gyöngyi
  3. Besenyei Fanni
Különdíjasok: Molnár Réka, Kalmár Karina

4. évfolyam

1. Bódi Kitti
  2. Makai Viktória
  3. Eszes Zsuzsanna Virág
Különdíjasok: Nagy Dorottya, Szabó Ivett

A versenyt támogatta Hajdú László polgármester úr, Gál András tanár úr, a Természetjárók Gyermek Egyesülete és a Holló virágbolt. A gyermekek nevében is köszönet a támogatásért. Köszönet még a felkészítő pedagógusoknak, szülőknek, a lelkes közönségnek és mindazoknak, akik a verseny szervezésében és lebonyolításában segítettek.

Hajdú Lászlóné és Göröcsné Simonyi Edit
szervezők