Angol nyelvi verseny a Csete Balázs Általános Iskolában

Az angol nyelvi munkaközösség régóta szeretett volna olyan lehetőséget teremteni iskolánk angol nyelvet tanuló diákjainak, ahol megmérettethetik tudásukat. Mivel a nagyobb versenyek elég drága nevezési díjat jelentenek, így saját szervezésű, helyi versenyt hoztunk létre. A versenyfelhívást eljutattuk kistérségünk általános iskoláinak. A jászladányi Móra Ferenc Általános Iskola nyelvszakos kollégái érezték úgy, hogy ki kell használni ezt a lehetőséget.
Angol nyelvi verseny
A versenyre 2011. november 22-én, kedden délután került sor. A ladányi és a kiséri diákok izgatottan várták a verseny kezdetét. Kiss Lajos igazgató úr megnyitójában kitért az idegen nyelvek tanulásának fontosságára és az idegen nyelvi kommunikáció felértékelődött szerepére. Üdvözölte az angol nyelvi munkaközösség szervező munkáját, valamint köszöntötte a jászladányi diákokat és felkészítő tanárukat, Földváriné Greiz Ágnest.
Igazgató úr szavai után Makula Zsolt 8. osztályos tanuló kápráztatta el a versenyzőket egy angol nyelven előadott dallal, bizonyítva tehetségét.
Ezek után vette kezdetét a verseny, amely két kategóriában zajlott. Az 5. és a 6. osztályos tanulók betűzésben, míg a 7. és 8. osztályos tanulók szépkiejtésben mérték össze tudásukat. A zsűri tagjai Földváriné Greiz Ágnes és Agócs Tiborné tanárnők voltak. A betűzés során 5-5 szót kellett minden versenyzőnek elbetűznie 3 fordulóban. Először 4 betűs, majd 5 betűs és végül 6 betűs szavakat kaptak a gyerekek. A fordulók végére alakult ki a következő végeredmény:
  • 1. helyezett - Helle Norbert 5.a (Móra Ferenc Általános Iskola, Jászladány)
  • 2. helyezett - Czifra Áron 5.a (Csete Balázs Általános Iskola, Jászkisér)
  • 3. helyezett - Nagy Katalin 6.b (Móra Ferenc Általános Iskola, Jászladány)
  • Különdíjas: Keresztesi Dávid (Csete Balázs Általános Iskola, Jászkisér)
A szépkiejtési versenyben a tanulók a Robin Hood című regény egy részletét olvasták fel a zsűrinek. Amíg ők azon izgultak, vajon mit rontanak el, addig a betűzésen túllévő tanulók a szomszédos teremben pihenhették ki a verseny okozta fáradalmakat egy kis pogácsa és üdítő társaságában. A végeredmény a következőképpen alakult:
  • 1. helyezett - Budai Evelin 8.a (Csete Balázs Általános Iskola, Jászkisér)
  • 2. helyezett - Genat Melinda 8.a (Móra Ferenc Általános Iskola, Jászladány)
  • 3. helyezett - Helle Stefánia 7.a (Csete Balázs Általános Iskola, Jászkisér)
  • különdíjas: Gőz Enikő 8.a (Csete Balázs Általános Iskola, Jászkisér)
A helyezést elért tanulók angol nyelvű könyveket, szótárat, míg a többiek emléklapot vehettek át a zsűritől az értékelő szavak után. Összességében kellemes délutánon van túl az angol nyelvi munkaközösség, melynek eredménye az is, hogy tavasszal a ladányiak sok szeretettel várják diákjainkat egy visszavágóra.
Ezúton szeretném a munkaközösség köszönetét kinyilvánítani a Természetjárók Gyermek Egyesületének a verseny lebonyolításához nyújtott anyagi segítségéért és a Klett Kiadónak a jutalomként kiosztásra került könyvekért.

Agócs Tibor