Szilvásváradon táboroztunk

Szilvásváradon táboroztunk => fotóalbum
A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézethez benyújtott pályázatnak köszönhetően a Csete Balázs Általános Iskola diákjai ismét csodálatos programon vehettek részt.
Az arra érdemes tanulók áprilisban 4 napot tölthettek a szilvásváradi Lipicai Hotelben. A tábor ideje alatt tanulóink lovaskocsikázás közben ismerhették meg a környék csodálatos természeti adottságait, épített környezetét.
Kisvasúton közelítettük meg a Fátyol-vízesést. Már az út is magával ragadó volt, nem beszélve arról a látványról, melyet a vízesés nyújtott az évek óta nem tapasztalható bőséges vízhozamával. Innen gyalog mentünk az Ősember barlangjához.
Nagy örömmel vettek részt tanulóink azon az ősfoglalkozáson, ahol hozzáértő szakemberek igazi gyermekbarát stílusban ismertették meg őket a környék történelmi és geológiai múltjával. A foglalkozás végén mindenki saját maga készítette kőbaltával lett gazdagabb.
Ha az élmények tárházát lehet fokozni, mindenképpen azt jelentette az a hamisítatlan Jeep túra, ahol is úttalan utakon, vadregényes tájakon közelítettük meg a lipicai Állami Ménesgazdaság ménesét. A síksághoz szokott szemünknek fantasztikus volt a hegyek által körülhatárolt hatalmas karámban vágtató lovak látványa.
Az estéket karaoke és éjszakai bátorságtúra és az elmaradhatatlan pótvacsora tette emlékezetessé.

Ezúton köszönjük mindazt a támogatást, mely lehetővé tette tanulóink számára a táborozást.