Táborozás Kiskörén

Lázas készülődés után, július 6-án nagy napra ébredtünk. A hevesi kistérség TÁMOP 5.2.3-09/1 „Integrált helyi programok a gyermekszegénység csökkentésére” pályázata keretében lehetőségünk nyílt arra, hogy kiskörei táborban töltsünk el egy pár napot, tarnamérai tanulókkal együtt.
Kíváncsian fedeztük fel táborhelyünket, majd egy pár perc leforgása alatt „belaktuk” az objektumot. Hogy összekovácsolódjon a két csapat, kézműves foglalkozás keretében egyenpólót batikoltunk magunknak. A nagy munkában jól megéheztünk, így siettünk a Tisza-parti étterembe, ahol finom ebéddel vártak bennünket. Ezt követően jól lakottan csobbantunk a Tisza hűs vizébe.
A batikolás mellett számos programot, elfoglaltságot biztosítottunk a gyerekeknek. Gyönyörű szép üvegfestő alkotások születtek. Az ajándéknak szánt gyöngykirakó technikával készült műveket a gyerekek édesanyjuknak készítették sok szeretettel. Az egyik nap vendégül láttuk a kormányhivatal egészségfejlesztő szakemberét, akitől értékes tanácsokat kaptunk higiéniás szabályokkal kapcsolatban. A táborozók izgalmas vetélkedőkkel tarkították az előadást.
Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mivel a remek idő lehetővé tette a mindennapi strandolást. Az örömbe üröm is vegyült, mert egyik délután soha nem látott jégeső és vihar zúdult a nyakunkba. Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is vonult a rossz idő, háborítatlanul folytattuk tábori életünket.
A búcsú estje sem telt el csendesen, mert a sok-sok közös esti játék után zenés-táncos estét szerveztünk a gyerekeknek. Késő estébe nyúlt a mulatság. Hazautazás előtt még egyszer megmártóztunk a Tiszában.
Remekül éreztük magunkat és biztosak vagyunk benne, hogy mindannyiunkban maradandó élményt hagytak az együtt töltött szép napok.

Erdész Katalin
Pósáné Szabó Zsuzsanna