Tanoda Olimpia 2018

2018. szeptember 15-én került megrendezésre iskolánkban a rendhagyó olimpia. A Jászságban és Nógrádban működő 11 tanoda tanulói mérték össze tudásukat. Az ünnepélyes megnyitón Lukácsi György polgármester, Földi Ferenc intézményvezető, Varga Tibor, a tanodákat működtető Várunk Alapítvány képviselője köszöntötte a jelenlévőket. Az Oktatási Hivatal részéről Vanóné Raffai Terézia is elfogadta meghívásunkat, aki beszédében nagyra értékelte az alapítvány és iskolánk munkáját egyaránt.
A tanodák képviselői fáklyás futással, majd az olimpiai láng meggyújtásával tisztelegtek a program előtt.
Ezt követően kezdetét vette a versengés: a gyermekek nem mindennapi sportágakban mérték össze tudásukat; úgymint célba rúgás, célba dobás, konzervdoboz dobás, távolugrás, súlylökés.
Szellemi erejüket olimpiai TOTÓ-ban és puzzle kirakásban mérték össze az indulók.

Az összesítést követően 3 sportágban egyéni helyezetteket is jutalmaztunk, a tanodák közötti megmérettetés pedig az alábbi eredményt hozta:

I. Öcsöd
II. Jászladány
III. Jászkisér

Minden résztvevő emléklapot, érmet és ajándékcsomagot kapott, a hazaútra pedig hideg úti csomagot.
A megfáradt sportolókat a nap folyamán szendvics és üdítő várta.